Jak wypowiedzieć umowę w Orange?

0
1375

Jak wypowiedzieć umowę w Orange?

Rozwiązanie umowy z Orange nie jest problemem, oczywiście, jeżeli dobrze się do tego przygotujemy. Przede wszystkim musimy wejść na stronę orange.pl następnie pobrać i wydrukować formularz: oświadczenie o rezygnacji z usługi. Formularz nie jest bardzo skomplikowany, mamy do uzupełnienia zaledwie kilka pól z danymi, plus zaznaczenie, które umowy (usługi) chcemy wypowiedzieć oraz koniecznie trzeba wypełnić pole: powodem rezygnacji jest.

Następnym krokiem będzie udanie się z wypełnionym formularzem oraz ważnym dokumentem tożsamości do salonu Orange (lista salonów jest dostępna na stronie internetowej operatora) i złożenie w/w formularza. Pamiętaj, że jeżeli korzystasz sprzętu dzierżawionego od Orange, to masz obowiązek zwrócić go w ciągu 14 dni od momentu wyłączenia usługi przez operatora.

Uwaga! Orange umożliwia takie przesłanie wydrukowanego formularza wypowiedzenia umowy faxem (numer jest podany na stronie www) oraz listem poleconym na adres PTK Centertel Sp. z o.o. w Skierniewicach.

Rozwiązanie umowy z Orange – konsekwencje

Jedyną konsekwencją, oprócz oczywiście braku usługi, jest poniesienie kosztów kary umownej związanej z wcześniejszym zerwaniem usługi. Taka sytuacja ma miejsce jeżeli umowa została zawarta na czas określony. Jeżeli posiadamy usługę zawartą na czas nieokreślony, wówczas musimy pamiętać, że wypowiedzenie musimy złożyć przed końcem aktualnego miesiąca, a usługa potrwa jeszcze pełen miesiąc (czas wypowiedzenia). Wysokość kary za zerwanie umowy jest różna dla różnych usług tego operatora, natomiast musimy być przygotowani na wydatek w wysokości około kilkuset złotych.

Na podobnej zasadzie działa rezygnacja z usługi zwartej z Orange na warunkach promocyjnych. Jeżeli taka umowa została równie z zawarta na czas określony, wówczas wypowiedzenie jej przed upływem terminu zakończenia umowy, będzie się wiązało z koniecznością zapłacenia równowartości rabatu udzielonego podczas podpisywania umowy, pomniejszonego o wartość za okres od zawarcia umowy do jej rozwiązania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here