Ostrożnie szkło – pakowanie delikatnych i szklanych przedmiotów

0
531

Wysyłka każdego przedmiotu wiąże się z koniecznością zabezpieczenia paczki. Transport nie może spowodować uszkodzenia lub narazić zawartości na kontakt z wilgocią. Jest to szczególnie ważne w okresie zimowym oraz podczas pakowania delikatnych przedmiotów, zwłaszcza wykonanych ze szkła. Jak zminimalizować ryzyko zniszczenia przesyłki?

Sztywne i trwałe pudełko

Na początek należy wybrać odpowiedni karton. Pudełka tekturowe są dostępne w różnych rozmiarach i mogą być wykonane z papieru o różnej grubości. Najlepszym rozwiązaniem jest wybranie kartonu 3-warstwowego lub 5-warstwowego. Takie pudełka charakteryzują się bardzo dużą sztywnością, niezależnie od wymiarów. Można w nie zapakować elementy szklane stanowiące dekorację w domu bez obawy o uszkodzenie. Pudełka wykonane z kilkuwarstwowej tektury zachowują sztywność nawet w sytuacji zetknięcia się z wilgocią lub po obciążeniu innymi paczkami, co może mieć miejsce w magazynie dużej firmy kurierskiej.

Zabezpieczenie wnętrza

Wykorzystanie sztywnych pudełek nie jest jednak wystarczające. Wewnątrz przedmioty muszą być we właściwy sposób zabezpieczone. Można to osiągnąć za pomocą papieru pakowego lub folii bąbelkowej. Sposób zabezpieczenia zależy od ilości przedmiotów oraz ich kształtu. W przypadku pojedynczych towarów wystarczy je owinąć dużą ilością materiału tak, aby z każdej strony pozostawała duża ilość przestrzeni.

Pakowanie szkła może być czasochłonne, szczególnie jeżeli do jednej przesyłki pakowane są różne przedmioty. Należy wziąć pod uwagę, że nie powinny one stykać się ze sobą podczas transportu. Dlatego trzeba je dodatkowo odseparować, na przykład, za pomocą tekturowych przekładek. Całość powinna być owinięta taśmą pakową tak, aby przedmioty nie zmieniały swojej pozycji w transporcie. Ogranicza to możliwość uszkodzenia i usztywnia dodatkowo całą paczkę. W ten sposób przedmioty szklane nie zostaną zarysowane ani nie powinny pojawić się na nich pęknięcia, nawet jeśli będą miały nietypowe kształty.

Wypełnienie przestrzeni

Kolejną istotną kwestią jest wypełnienie wolnej przestrzeni w przesyłce. W szczególności należy wziąć pod uwagę narożniki paczki oraz puste miejsce we wnętrzu większych przedmiotów wykonanych ze szkła, na przykład, wazonu. Do środka warto włożyć folię bąbelkową lub ekologiczny wypełniacz produkowany w formie granulek. Wyróżnia się elastycznością, dzięki czemu doskonale dopasuje się do każdego kształtu. Granulki zabezpieczą delikatny materiał przed zgnieceniem i można je wykorzystywać wielokrotnie podczas pakowania różnych paczek.

Wszystkie przedmioty powinny być rozmieszczone w kartonie równomiernie tak, aby nie przeciążyć go z żadnej strony i nie narazić na rozerwanie. Należy stosować się do zasady, aby pozostawić jak najmniej wolnej przestrzeni. Folia, papier lub inny wypełniacz powinien dotrzeć do każdego zakamarka, a karton powinien zamykać się z lekkim oporem. Paczka powinna być dodatkowo zabezpieczona kilkoma warstwami taśmy pakowej z każdej strony.

Wysyłka z opcją „Ostrożnie”

Warto również korzystać z możliwości wysyłki z opcją „Ostrożnie”, dzięki której paczki będą traktowane przez przewoźnika jako delikatne. Stosowane są wtedy naklejki takie jak „Uwaga! Szkło”lub „Ostrożnie, szkło!”. Taka forma wysyłki jest zwykle droższa, ale mamy wtedy pewność, że przedmioty dotrą do odbiorcy w należytym stanie. Jest to szczególnie istotne w przypadku wysyłki towarów handlowych lub unikalnych przedmiotów, na przykład, ręcznie malowanych.

Odpowiednie pakowanie szkła gwarantuje zadowolenie odbiorcy niezależnie od rodzaju wysyłanych produktów. W przypadku prowadzenia działalności gospodarczej pozwala to ograniczyć straty firmy. W dłuższym czasie zaowocuje wyższą oceną klientów, zwiększonymi przychodami i budowaniem trwałych relacji biznesowych, co jest podstawą stałego rozwoju przedsiębiorstwa.

Sprawdź ofertę Hurtowni Opakowań i znajdź potrzebne etykiety na przesyłki: https://e-hurtownia-opakowan.pl/etykiety-c87.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here