Zakładanie firmy – jak założyć działalność gospodarczą

0
1071

Zakładamy firmę!

Jak założyć firmę? Odpowiedź jest prosta – normalnie! Szanowni Państwo, mamy XXI wiek – nie musimy stać w kolejkach czy umawiać się na spotkania w urzędach! Siadamy do komputera, odpalamy przeglądarkę i po kilkunastu minutach mamy zarejestrowaną działalność! Wszystkie potrzebne informacje znajdują się na stronie CEIDG czy Biznes.Gov. Brzmi pięknie? Bo jest piękne! W dzisiejszych czasach naprawdę mamy wszystko mamy ułatwione, a wręcz podane jak na tacy. Wystarczy tylko chcieć.

Od czego zacząć?

Najważniejszy jest pomysł! To on stoi u podstaw, to on jest fundamentem sukcesu każdej firmy. Nie spieszmy się, każdy biznes, aby był udany, musi zostać gruntownie przemyślany. Warto poświęcić trochę czas na zapoznanie się rynkiem czy rozeznanie się wśród konkurencji. Takie działania powodują , że nasz pomysł na własną działalność gospodarcza zaczynać ewoluować i dojrzewać.

OK, mamy już wszystko przemyślane, co dalej? Ale wszystko? Naprawdę wszystko? A nazwa firmy? Logo? Adres domeny, na której będzie postawiona strona internetowa? Wiem, te kroki wydają się błahe, ale pomyślcie o… wszystkich wielkich i znanych markach! Przecież one wszystkie były kiedyś tylko pomysłami w głowach wizjonerów, ale i oni musieli pomyśleć, bo swój system nazwać Windows, a markę obuwia sportowego ozdobić logiem w kształcie łyżwy. Niby drobiazg, a ile dzisiaj znaczy?

Pierwsza działalność – co nami ułatwi życie?

Z doświadczenia mogę powiedzieć jedno! Założyłeś działalność, to teraz marsz do księgowej. Biuro księgowe to nie zło konieczne, ale doskonała inwestycja, które może bardzo szybko się zwrócić. Po stronie księgowej jest dbanie o wszystkie kwestie podatkowe czy związane z Urzędem Skarbowym lub ZUS’em. Sprytna księgowa znajdzie nam rozwiązania, o których my sami byśmy absolutnie nigdy nie pomyśleli, no chyba, że chce nam się szukać sposobów zaoszczędzenia pieniędzy, kosztem czasu, który moglibyśmy poświęcić na szukanie nowych rozwiązań czy innowacji dla naszego pierwszego biznesu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here