Na co pożyczają pieniądze młodzi Polacy?

0
1267

Kto najczęściej korzysta z możliwości uzyskania szybkiej gotówki przez internet? Wbrew pozorom nie zawsze są to osoby zadłużone, czy też o niskim statusie społecznym. Coraz częściej po dodatkowe środki finansowe sięgają również osoby młody, dobrze wykształcone i posiadające stabilne zatrudnienie. Jak to się dzieje, że z roku na rok rośnie liczba młodych ludzi, którzy muszą spłacać pożyczkę przez internet? Pytamy o to ekspertów.

Szybka gotówka łatwo dostępna

Coraz większą popularnością w Polsce cieszą się szybkie pożyczki online oferowane najczęściej przez firmy pożyczkowe i pozabankowe (przykładowo: https://loanme.pl/poradnik/szybka-gotowka ) Ich obroty rosną z roku na rok, a poprzednie dwanaście miesięcy było pod tym względem rekordowe. Sumaryczna wartość udzielonych przez internet pożyczek przekroczyła 7,8 mld złotych. Kto najczęściej z nich korzystał? Jak się okazuje, byli to przeważnie ludzie młodzi.

 

Według ekspertów, tym co przyciąga młodych, wykształconych i dobrze zarabiających ludzi do pożyczek internetowych jest ich powszechna dostępność. Można wręcz powiedzieć, że szybka gotówka jest na wyciągnięcie ręki, a nawet kciuka. Wystarczy bowiem kilka kliknięć na stronie internetowej lub w aplikacji, by już po kilku sekundach pieniądze znalazły się na koncie. Całą procedurą można załatwić bez wychodzenia z domu, a potrzebny będzie jedynie smartfon lub komputer, czyli narzędzia, które posiada każdy młody człowiek.

Na co wydawana jest szybka gotówka?

Jak przekonują specjaliści, od lat monitorujący rynek pożyczek internetowych w Polsce, osoby korzystające  z szybkich pożyczek online można podzielić na dwie grupy.

 

Pierwszą z nich stanowią osoby relatywnie słabo zarabiające. Najczęściej są to osoby o wykształceniu średnim bądź podstawowym, które są dopiero na początku swojej zawodowej drogi. Ten start okazuje się dla wielu bardzo trudnym, co wiąże się przede wszystkim z obowiązkiem regulowania należności, opłat i rachunków. Często sama wypłata nie wystarcza, dlatego sięgają oni po szybką gotówkę z internetu.

 

Drugą grupę stanowią osoby dobrze wykształcone, często zarabiające dużo lub bardzo dużo. W ich przypadku, korzystanie z szybkich pożyczek umotywowane jest chęcią życia ponad stan. Drogie telefony, zagraniczne wycieczki czy markowe ubrania – to wszystko kosztuje sporo pieniędzy. Na pokrycie takich wydatków wielokrotnie nie wystarcza nawet, będąca na niezłym poziomie korporacyjna pensja. Alternatywą jest więc szybka gotówka przez internet, która już po kilku minutach ląduje na koncie i jest do dyspozycji klienta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here