Czy konto walutowe da się założyć przez internet? Co jeszcze warto wiedzieć?

0
1057

Często posługujesz się pieniędzmi w obcej walucie? Dużo podróżujesz lub pracujesz za granicą, więc jesteś stałym klientem kantoru? Chcesz ułatwić sobie życie i oszczędzać czas? Załóż konto dolarowe lub np. w euro z dostępem do karty Visa i ciesz się wygodą, jaka się z tym wiąże. Takie rozwiązanie przyniesie Ci również korzyści finansowe. Możesz zapomnieć o opłatach za przewalutowanie, realizując płatności zbliżeniowe, zagraniczne przelewy czy wypłaty z bankomatu. Otrzymasz też dostęp do bankowości internetowej i mobilnej, co pozwoli Ci na bieżąco kontrolować wydatki. Zobacz, jak założyć konto walutowe w banku przez internet i dowiedz się więcej o jego zaletach!

Jak założyć konto walutowe nie ruszając się z domu?

Stały postęp technologiczny przyczynił się do wielu udogodnień, które dotyczą także klientów instytucji bankowych. Obecnie bez wychodzenia z domu możesz wnioskować o różne produkty finansowe, w tym rachunek walutowy. Jak założyć konto w banku przez internet?

Wystarczy kilka prostych kroków!

 1. Wejdź na stronę wybranej instytucji i wybierz interesujący Cię produkt – konto dolarowe lub w innej walucie.

 2. Znajdź przycisk „Załóż konto” i kliknij, przechodząc do wniosku o otwarcie rachunku.

 3. Wypełnij formularz, podając swoje dane, załącz zdjęcie dowodu osobistego (nie zawsze jest to wymagane) i wskaż, jaką kartę chcesz otrzymać (jaką walutę ma obsługiwać).

 4. Potwierdź swoją tożsamość poprzez wideokonferencję z doradcą banku lub wybierz opcję weryfikacji przez kuriera, który dostarczy Ci umowę.

 5. Czekaj na informację o otwarciu rachunku – dostaniesz ją w formie SMS-a lub e-maila od instytucji bankowej.

Jak widać, by założyć konto dewizowe, nie musisz wykonywać skomplikowanych czynności ani męczyć się z mnóstwem formalności. W zależności od banku proces ten może się nieznacznie różnić – tak samo, jak warunki korzystania z rachunku i jego możliwości. Zwykle produkty te obsługują takie waluty jak: frank szwajcarski, funt szterling (funt brytyjski), euro, dolar i pozwalają realizować płatności zbliżeniowe, kartą oraz internetowe.

Wpłata i wypłata środków z rachunków w obcej walucie

Zastanawiasz się, jak wpłacić euro na konto walutowe lub jak przebiega wypłata gotówki z bankomatu? W zasadzie czynności te wyglądają podobnie jak przy zwykłym ROR-ze w złotówkach, z tą różnicą, że dokonywane są w innej walucie. Udając się do banku, możesz przekazać dolary, funty czy inne nominały na swój rachunek lub pobrać z niego gotówkę. Wypłaty dokonasz również za pomocą karty Visa lub Mastercard – w bankomatach na całym świecie. Urządzenie wyda Ci pieniądze w takiej walucie, jaką obsługuje. Przykładowo, jeżeli masz konto dolarowe i jesteś na wakacjach w Stanach Zjednoczonych, otrzymasz dolary. 

Zakładając taki rachunek, możesz w danej walucie:

 1. Wykonywać przelewy – bez prowizji, którą musiałbyś zapłacić w przypadku zlecania transakcji z ROR-u w złotówkach.

 2. Wypłacać pieniądze z bankomatów – omijając koszty przewalutowania.

 3. Realizować płatności online, zbliżeniowe i kartą – bez opłat lub płacąc stałą, relatywnie niską stawkę – w zależności od banku.

Takie rozwiązanie przynosi Ci realne oszczędności. Nie musisz martwić się wysokimi prowizjami. Zwykły przelew za transakcję w euro z rachunku w złotówkach potrafi kosztować nawet 200 zł, a wypłata gotówki wiązać się nie tylko z niekorzystnym kursem walut, ale także niemałą opłatą. Mając konto w wybranej walucie, unikasz tych kosztów, ciesząc się tanim, a nawet bezpłatnym bankowaniem. 

Dlaczego warto posiadać konto dolarowe?

Znasz już zalety i możliwości rachunków walutowych, ale czy wiesz, kiedy są najbardziej przydatne? Konto dolarowe lub inne jest nieocenione, jeśli:

 1. Masz zobowiązanie w obcej walucie – np. kredyt we frankach.

 2. Często wyjeżdżasz na wakacje w odległe zakątki świata.

 3. Mieszkasz poza Polską.

 4. Pracujesz za granicą i otrzymujesz wynagrodzenie w obcej walucie.

 5. Robisz zakupy w zagranicznych sklepach internetowych.

Wybierz sprawdzony bank 

Dysponując produktem dewizowym, możesz uiszczać należności bez kosztów przewalutowania, wypłacać gotówkę w obcej walucie w bankomatach na całym świecie czy realizować płatności kartą bez prowizji. Zapomnisz też o wizytach w kantorze, bo wymiany walut dokonasz poprzez bankowość internetową lub mobilną, przelewając gotówkę z ROR-u w złotówkach na swoje konto walutowe. Aby cieszyć się wszystkimi funkcjonalnościami i zaletami, jakie proponują rachunki dolarowe lub inne, wybierz bank, który nowocześnie podchodzi do bankowania. Porównaj dostępne oferty i postaw na tę, która gwarantuje Ci najwięcej korzyści za najniższą cenę!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here